Sohbet Hattı - Sohbet Eksikliği

    Toplumuzun sohbete dair eksikleri var nedeninin ise kitap okuma alışkanlığımızın olmadığı kanısına varmaktayım.Yapılan araştırmalarda toplumuzda kitap okuma oranının diğer toplumlara nazaran oldukça düşük olduğu görünüyor.Kitabın tanımını aklınızda nasıl yerleştirdiniz nasıl plandınız bilmiyorum.Sadece sohbet yeteneğinizi nasıl geliştireceğine odaklanın.Sohbet hattı kullanmada bütük etkisi olacaktır.Kitap, bizlere bilgi veren, her an bizimle arkadaşlık yapan, bizi zor günümüzde yalnızlıktan kurtaran, bizi aydınlatan, eksikliklerimizi gideren, doğruları öğreten basılı bir belgedir.
Peki, kitap okursak neler kazanırız? Her şeyden önce toplumda iyi bir yer ediniriz. Kişiliğimiz daha düzenli olur ve toplumda sevilen sayılan, itibar gören bir insan oluruz.
...Kitaba önem veren ülkelere baktığımızda diğer toplumlardan oldukça farklı bir yaşam sürdüklerini rahatça söyleyebiliriz.Daha fazla kelimeyle kelime dağırcığımı geliştirim diyorsanız kitapları kullanarak sohbet içeriklerini ve sohbet hattı işlevselliğinizi arttırın O toplum, aydın insanların sayesinde daha da mutlu ve huzur içindedir. İnsanlara güven tamdır. İnsan geleceğe daha güvenle bakabilir. Bu kadar faydası varken sürekli kaçıyoruz ondan.Halbuki yakın dost olabiliriz.Sohbet sözcükleriize onlardan ilham alarak yeni yeni kelimeler ekleyebilriz.Karşımızdakinin bizden yeni şeyler öğrenmek istediğini bilmeliyiz.Sohbet hatlarında saatlerce vakit geçirmekle bunu sağlayaayız hiç bir zaman.Kitaplardanda yardım almamız gerekir.Doğru bir iletişim yoksa o toplumda huzur da yoktur güvende yoktur.Hiç bir zaman bir adım öteye dahi gidilemez.Yapılan araştırmalarda,iletişim gücünü geliştirebilmek için en iyi yollardan birinin kitap okuma olduğu kanıtlanmıştır. O zaman, kitap okumayan bir insanın kariyer sahibi olması mümkün değildir. İlerde büyük bir adam olmak istiyorsak, mesleğimizde sözü geçen bir insan olmak istiyorsak bolca kitap okumalı sohbet hattında bolca vakit geçirmeli kendimizi yenilemek adına çok farklı kaynaklardan yararlanabilmeliyiz.Bizde hem iletişim konularında hemde kendimizi geliştirmek adı altında bir adım atmak istiyorsak bu konularda elimizden geleni yapmalıyız.