Sosyal Medya ve Teknoloji

   Teknolojinin her geçen gün daha da gelişmesi ile birlikte özellikle internet üzerinde yer alan Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım ağlarının insanları daha da yalnızlaştırdığı ortaya çıktı. Bunun nedeni ise bireylerin özellikle boş vakitlerini çevresindekilerle geçirmek yerine bilgisayar başında ya da telefonla harcamalarından kaynaklanıyor. Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım alanları her ne kadar insanların birbirleri ile iletişime geçmeleri amacıyla tasarlansa da yüz yüze iletişimin yerini alamıyor. Yüz yüze iletişimde karşı karşıya kurulan sohbetler ve mimikler kişinin karşısındakini daha kolay anlamasını sağlıyor. Fakat internet ortamında bu pek de mümkün olmuyor. Bu durumun bir sonucu olarak da insanlar giderek yalnızlaşmaya başlıyor. Çevresiyle ilişkisi kesiliyor, arkadaşlarını unutuyor, birçok kişi internet yüzünden ailesini bile ihmal edebiliyor.

Teknolojinin gelişmesi özellikle de yeni nesil çocukların daha da yalnızlaşmasına neden oldu. Çünkü artık çocuklar neredeyse tüm günlerini bilgisayar başında oyun oynayarak geçirir hale geldi. Çocuklar bilgisayar başında vakit geçirmekten dünyayla ilişkiyi keser hale geldi. Teknolojik gelişmeler bireyleri sevgiden, ilgiden, kendine güvenden, paylaşımdan ve çevresindekilerle ilişkiden koparıyor. Sonuç olarak ise bu durum bireylerde mutsuzluğa, içe kapanıklığa ve büyük bunalımlara neden olabiliyor. Bireyler işlerini aksatıyor, evlilikler bozuluyor, kadınlar çocuk yapmak istemiyor ve birçok kişi teknolojinin getirdiği yalnızlık nedeniyle depresyona düşebiliyor. Erkeklerin paylaşım sorunları ve problemleri özellikle büründükleri çekingen tavır da buradan geliyor.

Tam da bu noktada, teknolojinin nimetlerinden faydalanarak bu yalnızlığa son vermek adına, canlı sohbet hatlarını denemelisiniz.

Canlı sohbet hatları partner seçerek tam zamanlı sohbetler edebileceğiniz numaralardır. Her partner özel olarak seçilmiştir ve hatlar tam güvenlidir. Ücretler dakika başı tahsil edilmektedir. Her zaman her yerden arayabileceğiniz canlı sohbet hattında siz istemediğiniz sürece sohbet son bulmaz. Sohbetler kayıt altına alınamaz ve paylaşıma kapalıdır. Kişisel bilgileriniz paylaşıldıysa dahi sizinle partneriniz arasında sır olarak kalırlar.